معروف ترین مجلات مد

اوروزه به دلیل گسترش شبکه های مجازی و روی کار امدن رسانه های مختلف نقش مجله ها کمتر شده است. البته در زمینه مد و فشن مطالعه مجلات بهتر و اموزنده تر می باشد زیرا در مجلات اطلاعات منسجم تر و طبقه بندی شده است و درک اهنا بهتره.

بنابراین اگر کسی علاقه به کسب اطلاعات در زمینه مد و فشن دارد بهتر است که به مجلات رجوع کند.

در این مقاله به معرفی چند مجله در رابطه با فشن و سبک زندگی میپردازیم که در دنیا پراوازه و معروف هستند و فعالیت خاص تری نسبت به سایر مجلات دارند، مجلاتی که برخی از انها زیر چتر ناشران بزرگی همچون cande naste مظالب خود را رسانه ای میکنند.

 

Elle مجله مد ال

در سال 1944 بود درست بعد از جنگ جهانی اول ، زنان در فرانسه حق رای بدست اوردند و درست یکسال بعد بود که هلن گردن به همراه همسرش پیر لازرف تصمیم گرفتن که مجله ای برای بانوان این سرزمین منتشر کنند.

نام این حتی بیانگر جنسیت مخاطبیتنش بودElle در زبان فرانسوی به معنای سوم شخص مونث می باشد. این نشریه  در 21 نوامبر 1945  اولین شماره خود را منتشر کرد . بعد از گذشت سال ها این مجله نه دتنها در پاریس بلکه در کشور هایی مثل ایتالیا ، ژاپن ، امریکا و روسیه مورد توجه قرار گرفت و به عنوان مرجعی برای تبادل اطلاعات در عرصه مد در جهان جای خود را پیدا کرد.

این مجله به عنوان هفته نامه در فرانسه و ماهانه در تمام دنیا  و در چین هر 40 روز یکبار منتشر میشود.

Elle مجله مد ال

Vogue مجله مد ووگ

بی شک مجله ووگ یکی از پرفروش ترین مجله  مد در دنیا می باشد. ووگ برای اولین بار در سال 1892 ابتدا توسط یک تاجر امریکایی به نام ارتور بالدوین ترنر به عنوان روزنامه هفتگی شده بود و بر سبک زندگی و تفریحات اقشار سطح بالای امریکایی تمرکز داشت.

سپس در 1909 امتیاز این مجله conde monterose nast  واگذار و خریداری شد و موضوع این مجله به سمت دنیای بانوان تغییر پیدا کرد. و بعد از دوسال این مجله به شهرت جهانی رسید و جایگاه خود را در اروپا پیدا کرد.

در سال 1988 بود که بعد از سال ها افت این مجله انا وینتور به عنوانو سردبیر مجله انتخاب شد و با سیاست های خاص خودش توانست دوباره این مجله را به دوران شکوه خود بازگرداند.

مجله ووگ به 23 زبان مختلف منتشر می شود و نسخه ایتالیایی اون به نام Vogue Italia بهترین در بین نسخه های دیگر می باشد.

Vogue مجله مد ووگ

Harpers Bazaar مجله مد هارپرز بازار

مجله مد هارپرز بازار اولین مجله مد در امریکا می باشد که به نشر مطالب اموزنده و جالب مد پرداخت و اقشار سطح بالای امریکایی را مورد هدف خود قرار داد.

هارپر و برادران در سال های 1867 بود که این مجله را معرفی کردند. این مجله در اوایل به صورت هفته نامه وارد بازار می شد.

اما بعد از مدت ها این مجله به صورت ماهانه نتنها در امریکا بلکه در 32 کشور دیگر منتشر می شد. بدون شک می توان گفت که مجله هارپرز بازار از بهترین های عرصه مد می باشد زیرا تمامی مطالبش همه بروز می باشد و از تمام فشن شو ها و تغییرات استال های برند های مختلف بصورت کامل و جزئیات اطلاعات می دهد.

در سال های 2001 Glenda Baily به عنوان سردبیر این مجله بخش امریکا منتخب شد. البته این مجله بصورت بلاگ و. بستر های اینترنتی در اختیار عموم مردم قرار میگیرد.

Harpers Bazaar مجله مد هارپرز بازار

InStyle مجله مد اینستایل

مجله اینستایل نتنها برای علاقه مندان به مد بلکه برای هر فردی که به سبک زندگی  خاصی علاقه مند است  مفید است.

این مجله منبع و مرجع  اطلاعات وبلاگ نویسان فشن و لایف استایل ها می باشد. اریل فاکس من (Ariel Foxman) 25 سال پیش به اینسایل پیوست و سردبیر این مجله شد .

تا الین که شخصی به نام لورا براون در سال 2016 بود که این جایگاه را تصاحب کرد و به دلیل اینکه سردبیر اسبق مجله هارپرز بود توانست از تجربیاتش به خوبی استفاده کند.

سال 2018 مجله اینسایل به عنو.ان بزرگترین مجله مد و فشن معرفی شد وهمچنین عکس برداری با خز را ممنون کرد و این کار باعث خوشنودی فعالان محیط زیست و حامی حیوانات شد.

مجله اینستایل نتنها در امریکا بلکه در 16 کشور دیگر:استرالیا ، المان ، برزیل ، یونان ، کره جنوبی و اسپانیا منتشر می شود.

InStyle مجله مد اینستایل

Cosmopolitan مجله مد کازموپالیتن

این مجله که زCosmo نیز معروف است  با انتشار مطالب زنانه محور توانست در میان مجله های دیگر جایگاه خود را بدست اورد. این مجله در سال 1886 به عنوان مجله ای برای سبک زندگی منتشر می شد و بعد ها به مجله ادبی تغییر پیدا کرد و در سال 1965 با سر دبیر شدن هلن گورلی براون  موضوع این مجله به به مد وفشن تغییر کرد.

در ابتدا منتقدین این مجله را کسل اور می دانستند اما با سردبیر شدن هلن نظر ها کاملا تغییر کرد زیرا او با برداشتن محدودیت ها جنسی برای زنان و تشویق انها به لذت بردن از زندگی خود  باعث شد که تحولی عظیم در فرایند این مجله به وجود بیاید .

در حال حاظر این مجله با نگاه فمینیستی با سردبیرری جسیکا پلس در 110 کشور با 35 زبان منتشر می شود.

Cosmopolitan مجله مد کازموپالیتن

Grazia مجله مد گرازیا

یکی از معتبر ترین و معروف ترین مجله های مد و فشن مجله گرازیا ایتالیا می باشد. این مجله از یکی از شهر های معروف در مد وفشن یعنی میلان منتشر می شود  در واقع متعلق به شرکت Arnoldo Mondadiro Editore  می باشد . اولین شماره این مجله در یکم اکتبر 1938 منتشر شد و نسخه بین المللی ان در 2004 در بلغارستان به انتشار رسید.

این مجله به صورت هفته نامه است و برخلاف مجلات دیگر مطالب اقتصادی را در خود جای داده است

Grazia مجله مد گرازیا

W مجله مد دبلیو

مجله مد یک تحول در زمینه مد و زیبایی بانوان است که جدی ترین مطالب را در اختیار مخاطبین میگزارد. این مجله در سال 1971 تاسیس شد و به دلیل نشر مطالب ذر زمینه های فهنگ ، مد ، سبک زندگی ، و اخبار افراد مشهور شناخته شد. سر دبیر این مجله Stefano Tronchi از سال های 2010 تا 2019 بوده است و بعد از ان Sara Moonves  جایگزین او شده است.

W مجله مد دبلیو

Numero مجله مد نومرو

مجاه مد نومرو توسط Elisabeth Djian   در سال 1998  در فرانسه منتشر شد که ایشون تا کنون سر دبیر این مجله می باشد مطالب منتشر شده در این مجلات حول محور بالا بردن اگهی زنان در زمینه های هنر،  موسیقی ،سبک زندگی و البته مد می باشد.

او به فکر منتشر کردن مجله ای برای زنانی که از سطح هوش و استعداد بلایی برخردار بودند افتاد و نتیجش شد مجله مد نومرو.

Numero مجله مد نومرو 

Vanity fair مجله مد ونتی فر

ونتی فر یکی دیگر از مجله های پر اوازه در زمینه مد و فشن و سبک زندگی می باشد. این مجله در بازه زمانی 1913 تا 1936 شروع به کار کرد و بعد از وقفه ای که در 1983 نشریات خود را تحت نضلرت کمپانی Cande Nast  ادامه داد.

سر دبیر این مجله Radhika Jones  که توانست جایگاه سر دبیر اسبق این نشریه را پر کند.مجله ونتی فری هرساله میزبان مراسم اسکار می باشد و اخبار داغ این مهمانی تحت نظر این نشریه می باشد.

Vanity fair مجله مد ونتی فر

Marie Claier مجله مد ماری کلر

ماری کلر یکی دیگر از مجلات موفق می باشد که موضوعا زنانه مانند تندرستی ، مد و فشن و سبک زندگی را به چاپ می رساند.

البته این مجله تنها راجب به این چیزها نیست بلکه صدای زنان در سال های جنگ های جهانی اول و دوم است.

این نشریه در سال 1937 شروع به کار کرد و سردبیر ان ژان پرووست است و در ابتدا هفتگی هر چهر شنبه به چاب و انتشار می رسید. اولین نسخه ان در انگلستان منتشر شد و اکنون در 33 کشور با 17 زبان منتشر می شود و 15 میلیون خواننده دارد.

Marie Claier مجله مد ماری کلر

 

 

پوشیسم ، سبکی از پوشش
اولین رسانه جامع مُد ایرانی | تلویزیون مُد ایرانی

 

 

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور