انا وینتور فرشته مد

موهای کوتاه و گرد ، عینک های شنل دودی همه این ها نشانه های کسی نیست جز انا وینتور ملکه دنیای مد و فشن و سر دبیر مجله مد ووگ.

بیوگرافی انا وینتور:

انا وینتور در 3 نوامبر 1949 در لندن متولد شد . پدرش چارلز وینتور و مادرش الینور وینتور دختر یکی از اساتید حقوق دانشگاه هاروارد بوده است. نام انا از مادر بزرگش انا بیکر برداشته شده .

پدر و مادر او بعد از 39 سال زندگی مشترک با وجود 5 فرزند از هم جدا شدند و نا مادری او ادری اسلاتر یکی از نویسندگان مشهور انگلیسی بوده است.

انا وینتور یک خواهر و سه برادر داشت که برادر بزرگ او در سانحه رانندگی در گذشت و برادر کوچک او نیز در گاردین مشغول به کار است.

درواقع نویسندگی و روزنامه نگاری از میراث خانوادگی او می باشد .او در سال 1984 با دیوید شفر روانشناس  کودک ازدواج کرد هرچند که این ازدواج با وجود دو بچه به طلاق رسید .

بیوگرافی آنا وینتور

انا وینتور اولین بار در سن 15 سالگی مشغول به کار شد و پدرش با دیدن علاقه انا به مد به او کار کردن در فروشگاه بیبا را پیشنهاد داد. هنگامی که به دانشگاه وارد شد بطور کلی اعلام کرد که تمایلی به تحصیل ندارد و قصد دارد که به روزنامه نگاری مشغول شود.

خانواده انا پیشنهاد دادند که به کلاس های مد و فشن شرکت کند ولی انا مخالف بود زیرا او عقیده داشت که مد یاد گرفتی نیست بلکه از درون انسان نشئت می گیرد.

انا در سال 1970 در مجله هارپرز بازار به عنوان دستیار مشغول به کار شد و البته همه این را میدانستند که انا علاقه زیادی به کار کردن در مجله ووگ را دارد. پس از مدتی انا از شغل خود استفا داد و با کله باری از تجربه به نیویورک مهاجرت کرد.

در سال 1975 در مجله هارپرز نیویورک به عنوان نویسنده مشغول به کار شد  و به دلیل خلاقیت انا در کارش بعد از 9 ماه سردبیر مجله او را استخدام کرد.

بعد از مدتی انا سردبیر مجله ویوا شد و این یعنی اینکه انا می اتواند دستیار داشته باشد و دقیقا بعد از این ماجرا بود که شخصیت بسیار سخت گیر انا شکل گرفت .

 

در سال 1980 تصمیم گرفت که مدتی کمتر کار کند و در این مدت بین پاریس و نیویورک در رفت و امد بود. پس از بزگشت انا او در نشریه ساووی مشغول شد . اما یه موضوعی بود اینکه انا هنوز به ارزو یدیرینه خود نرسیده بود .

تا اینکه یکی از همکاران او ملاقاتی را با گریس مرابلا سردبیر ووگ ترنیب داد که این باعث شد انا قدمی به ارزو و هدف خود نزدیک تر شود.

درست سه سا بعد از این دیدلر انا به شرکت کندناست  ناشر مجله ووگ مراجعه کرد وپس از کلی کشمکش با حقوق دوبرابر به مجله ووگ پیوست و درست در همین زمان ها بود ووگ با تغیر بزرگی روبرو شد همه اینها بخاطر جسارت بی اندازه انا می باشد. او اغلب بدون درنظر گرفتن میرابلا تغییراتی در مجله به وجود می اورد .

بعد ها انا به عنوان سردبیر مجله ووگ بریتانیا انتخاب شد اما در سال 1987 بود که دوباره به نیویورک نقل مکان کرد و البته باید گفت که در ان زمان مجله چندان وضعیت خوبی با سایر رقبای خود نداشت و شرکت کندِ ناست  امید داشت که این وضعیت به زودی رفع شود. و انا باز هم باعث تعجب همه شد و تمام درامد 2 میلیون دلاری که در دوهفته اول کاری خود بدست اوردهع بود را کنسل کرد و خوب این کارش در ابتدا چندان رظایت بخش نبود ولی رفته رفته اثرات خوب خود را نشان داد و درست بعد از ده ماه انا به عنوان سردبیر ارشد ووگ امریکا انتخاب شد.

آنا وینتور کیست

اولین تحولی که انا بر روی جلد مجله اورد این بود که فقط افراد مشهور و سلبریتی هارا بر روی جلد نیورد . اولین شماره از این مجله بعد از سردبیری انا عکس یک مدل نوزده ساله با یک جین 50 دلاری با یک کت گران از برند کریستین لاکروا بود .که این ساختار شکنی ها از کارهای  مورد علاقه انا بود و همین ساختار شکنی باعث شد که مجله ووگ نسبت به سایر مجلات رکورد فروش را بشکند.

فیلم شیطان پردا می پوشد:

آنا وینتور در شیطان پرادا میپوشد

آنا وینتور در شیطان پرادا میپ.شد

ممکن است که این فیلم را دیده باشید . این رمان  که در سال 2003 به نوشته لاران ویزبرگر است درواقع سرگذشت  ده ماه دستیاری لارن برای انا وینتو را شرح می دهد.

درسال 2006 این رمان به فیلمی پرفروش  با بازی مریل استریپ در نقش انا وینتور بود تبدیل شد. البته که این فیلم خیلی هم بر اساس واقعیت نیست و برای داشتن سناریویی بهتر تغییراتی لازم بود.

اما این فیلم تمام زرق و برق و زیبایی های دنیای زیبای مد را به نمایش می کشد. و یکی از بهترین دیالوگ های این فیلم این بود که میلیون ها دختر برای این شغل میمیرند ، و شاید هم همین طور باشد شاید میلیون ها دختر برای داشتن این شغل یا دستیاری برای انا وینتور بمیرند ، کسی چه  میدونه ؟؟

انا وینتور بسیار سخت گیر و دقیق است و یکی از قوانینش این است که همیشه کسانی که برای او کار میکنند باید ضاهری اراسته و اندام مناسبی داشته باشند. انا کمد بزرگی از لباس ها و پیراهن هایی با طرح های مختلف دارد و منظور از این کار این است که چون انا وقت چندانی برای انتخاب لباس ندارد هررو یکی از انهارا انتخاب میکند و به سرکار میرود.

ویژگی های ظاهری انا

ظاهر آنا وینتور

یکی از ویژگی های ظاهری استایل انا عینک بزرگ شنلی است که همیشه به چشم دارد و روز و شب هم ندارد و خوب دلیلش این است که انا میگوید چون زیاد کار میکند بسیار خسته می شود  و دوست ندارد که کسی خستگی را از چشمانش بخواند و دومین دلیلش این است که انا معتقد است مردم نظراتش را از چشمانش میخوانند و همیشه حتی در فشن شو ها وران وی ها عینک خود را بر چشم دارد تا کسی نظراتش را نخواند.

انا همیشه معتقد بوده که فشن تغییر میکند و در ارتباط با تغییر کردن است.

یکی دیگر از ویژگی های ظاهری انا موهای همیشه کوتاه گرد و چتری است که خوب این ریشه در کودکی او دارد و همیشه گفته است که مدل موی من از کودکی همین بوده .

 

 

پوشیسم ، سبکی از پوشش
اولین رسانه جامع مُد ایرانی | تلویزیون مُد ایرانی

 

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور