ایریس اپفل مادربزرگ دنیای مد

ایریس برل یا ایریس اپفل  متولد 29 اوت 1921 کار افرین امریکایی و طراح داخلی و مد می باشد.

او تک فرزند بوده و خانواده وی در زمینه شیشه و ایینه تجارت داشته اند. مادر او یک بوتیک فشن داشت. ایریس در محله کوئینز نیویورک متولد شده است.

ایریس اپفل تحصیلات داشنگاهی خود را در زمینه تاریخ هنر گزرانده است  و پس از اتمام ان به مدرسه هنر ویسکانسین ملح شده است.

او در دوران جوانی خود برای شرکت(woman s wear daily)  و برای طراح داخلی اینور جاسون کار کده و همچنین دستیار تصویرگر (رابرت گود من ) بوده است.

او در سال 1948 ازدواج کرد. چند سال بعد همسر او شرکت نساجی را راه اندازی کرد و تا زمان بازنشستگی خود به کار ادمه دادند. این زوج جذاب در طول تجارت خود سرار دنیا را سفر کردند و در این سفر ها ایریس لباس ها و چیز های غیر غربی و هنری خرید میکرد. این لباس هارا در مراسم های بزرگ با حضور احزاب بزرگ می پوشید.

 

فعالیت های حرفه ای ایریس اپفل

او از 1950 تا 1992  چندین پروژه طراحی داخلی شرکت کرد.  در 13 سپتامبر 2005 در مسسه هنر های زیبا در موزه متروپولیتن نیویورک نمایشگاهی با عنواو رارا اویس در رابطه با استایل ایریس اپفل برگزار کردند.

در سال 2012 در سن 90 سالگی به عنوان استاد مهمان در دانشگاه تگزاس در استین مشغول به کار شد. در سال 2013 به جزو پنجاه شیک پوش بالای 50 سال انتخاب شد.

یکی دیگر از تجربه های ایریس کار در کاخ سفید برای 9 رئیس جمهور امریکایی  می باشد. در سال 2016 او در یک تبلیغ تلویزیونی برای یک ماشین فرانسوی به نام DS 3 بازی کرد و همچنین چهره برند استرالیایی Blue illusion شد.

 

 

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور