آموزش آفلایناستایلایدهبرندبلاگترندهادنیای مد

در خانه هم شیکپوش باشید

همه ما فکر میکنیم که انتخاب و خرید لباس های راحتی و خانگی بسیار کار راحت و ساده ای است  اما این فرایند یکسری قوانین دارد که اکثر ماها ازشون بیخبریم  . با رعایت این قوانین و نکاتی که امروز ما به شما میگوییم خرید راحت تر و خلاقانه تری خواهید داشت.

 

طبقه بندی کردن لباس های خانگی:


یکی از اشتباهات خانم ها در رابطه با لباس های خونگی خود اینکه لباس های خود را طبقه بندی نمیکنند و این یکی از عوامل بهم خردن نظم در پوشش های خونگی ما میشه. طبقه بندی لباس یعنی اینکه مشخص کنیم زمان مناسب برا پوشش هر لباس کی و کجاست . بعضی مواقع پیش امده که ما بعد از بیذار شدن از خواب لباس خود را تعویض نکردیم و با همان لباس خواب خود کل روز را سپری کردیم . اینو به یاد داشته باشید که وقتی لباس خواب بعد از بیدار شدن همچنان برتن داشته باشیم باعث میشه که کل روزمون به کسالت و بی حصلگی سپری بشه و این یعنی اینکه ما یه روز از زندگیمونو که میتونست مفید باشه را از دست دادیم.حتی باید لباس هایی که مخصوص فصول سرد و گرم سال است را از هم جدا کنیم . لباس های مخصوص فصول سرد سال جنس متفاوت تری دارند بهتر است از لباس های خنکتر که مخصوص گرما هستند جدا کنیم تا کمد مرتب تری داشته باشیم.

 

توجه به کیفیت و جنس لباس های خانگی:

اولین کارکرد لباس های خونگی اینکه به شما احساس ارامش و راحتی بده . معمولا لباس هایی که بیرون از خانه از اونها استفاده میکینیم جنبه ظاهری دارند و خیلی راحت نیستند و از جنس های خاصی که برای مدت طولانی نمیشه از اوها استفاده کرد تهیه شده اند ولی در انتخاب با لباس های خونگی جنس لباس حرف اول میزنه. اما اشتباه رایج برخی از خانم ها اینکه ظاهر لباس را فدای کیفیت میکنند و این خارج از قوانین لباس های خونگی می باشد. برای خرید لباس های خونگی خود سراغ اجناس ارزون قیمت نروید شاید در ابتدا تفاوت چندانی با لباس های گرون نداشته باشند ولی فقط کافیه که یکبار شسته شود و میبینید که چقد زور شل و رنگ و رو رفته می شوند. یادتون باشه لباس هایی که داخل خونه میپوشید باید به همون اندازه که لباسای بیرون شیک هستند شیک باشند و توصیه من اینکه از لباس های پنبه ای استفاده کنید تا هم ارامش داشته باشید و هم اینکه حساسیت به وجود نیاید و هم این که از الیاف های طبیعی تهیه شده اند و در اثر عرق کردن بو نمیگیرند.

 

نپوشیدن لباس های خانگی کهنه:

یکی دیگر از اشتباهات خانم ها اینکه به خودشان توجه نمیکنند و اهمیت نمیدهند و فقط در حضور دیگران به ظاهار خود رسیدگی میکنند. این کار نهایت بی احترامی یک خانم به خودش می باشد. درسته که باید در خانه راحت بود ولی این به این معنا نیست که به خودمان اهمیت ندهیم و به اصطلاح شلخته بگردیم.

اولین قدم برای رفع این عادت بد اینکه کمد لباس خود را بررسی کنید و لباس های کهنه خود را دور بیاندازید و به جای انها از لباس های نو زیبا استفاده کنید. البته

بهتر است که یک عدد لباس نچندان نو برای مواقعی که قرار است خونه را تمیز کنید کنار بگزارید.

لباس های راحتی اندازه خود را انتخاب کنید:

یکی از تصورات برخی بر این است چون لباس های خانگی باید راحت باشد پس مهم نیست که چه اندازه ای باشد . اما چون این نوع لباس ها مدت طولانی بر تن شما می باشد پس مهم است که چه اندازه ای باشد.

معمولا لباس های خانگی شامل تیشرت، بلوز های استین بلند و شلوار می باشد و لباس های تنگ و جذب جزو این دسته لباس ها قرار نمیگیرد.

لباس های خانگی خوب لباسیه که بدون کمک دیگران پوشیده شود و بدون کمک دیگران دراورده شود. پس از خرید لباس هایی که دارای بندینک ، زیپ و سایر تزئینات است اجتناب کنید.

لباس های متنوع بپوشید:

این یک امر کاملا طبیعیه که فرد در هنگام خرید لباس به طرف طرح و رنگ یکسان با همیشه برود اما تمام تلاش خود را بکنید همانطور که لباس های بیرونی متنوعی دارید لباس های خانگی متنوعی هم داشته باشید. اجازه دهید قسمت لباس های خانگی کمد خود پر از طرح و رنگ های مختلف و شاد باشد . بگزارید که لباس هایتان حس خوب و سرزندگی را به شما القا کند.و این کار برای شما خیلی راحت تره چون میتوانید متناسب با سلیقه خود و با کمی خلاقیت بهترین استایل راحتی در خانه را داشته باشید.

لباس های راحتی خود را جداگانه و با مواد شوینده ملایم بشویید:

یکی دیگر از اشتباهات رایج همه ما خانم ها اینکه در هنگام شستن لباس های خود لباس های بیرونی را با لباس های خانگی باهم میشوییم و خوب این کار بسیار غلط است زیرا لباس های خانگی چون بطور مستقیم و به مدت طولانی با پوست بدن در ارتباط هستند ممکن است که باعث ایجاد حساسیت می شود

بهتر است که لباس های خانگ را جدا از لباس های بیرونی بشوییم و حتی بهتر از اون این است که لباس هر فرد را بخصوص کودکان را جداگانه بشوییم.

برای شستن لباس های خانگی بهتر است از مواد شوینده ملایم تر وبرای شستن لباس کودکان از صابون های مخصوص لباس استفاده کنید.

 

یادتون نره که با این کارا شما به خودتان اهمیت دادید و برای خودتان احترام و ارزش قائل شده اید. و حاصل این کارا حس خوبیه که به خودتان وارد میشه.

 

پوشیسم ، سبکی از پوشش
اولین رسانه جامع مُد ایرانی | تلویزیون مُد ایرانی

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور