همه چیز درباره جورجیو ارمانی

جورجیو ارمانی که در سال 1934 در پیاچنزا چشم گشود طراح مد و لباس ایتالیایی می باشد و بیشتر شهرت او بخاطر طراحی کت و شاوار های خاص مردانه می باشد.

او اولین بار امپراطوری و کسب و کار خود را در سال 1970 پایگذاری کرد و در طی ساها به شهرت جهانی خود رسید و البته برند او صرفا در طراحی لباس نیست بلکه در زمینه های ارایشی ، هتلداری و رستورانداری نیز مشغول میباشد.

او در شهری خارج از میلان بزرگ شده و چون ایتالیا در ان زمان ها در جنگ جهانی به سر میبرد خاطرات جندان خوشاینتدی از ان دوران ندارد.

او بعد از اتمام سربازی خود اموزش های اکادمیک را رها کرد و به ذنبال طراحی لباس رفت. اوبه میلان رفته و به پیشنهاد سرجیو گیلیوتی در برند های مختلف به طراحی مشغول شد البته با دریافت درامد ناچیز.

در ادامه جورجیو ارمانی و دوستش سرجیو گیلیوتی به دو شریک تجاری تبدیل شدند و  و برند Giorgio Armani  را در سال 1997 میلادی تاسیس کردند.

و اولین فعالیت انها در زمینه مد مردانه بود و توانست در کمترین زمان ممکن توجهات را به خود جذب کنند و همه اینها بخاطر دوخت تمیز و طراحی های شیک و منحصر بفردشان بود.

 اغاز شهرت:

جورجیو ارمانی در اروپا طرفداران خودش را داشت اما در امریکا به اندازه سایر برندا مشهور نبود و درواقع اغاز شهرت او از زمانی که طراحی لباس مردانه برای بازیگر نقش اول مرد یکی از فیلمهای هالیودی یعنی ریچارد گیر را انجام داد تازه به شهرت جهانی دست پیدا کرد و باعث شد بیشتر توجهات به این برند ایتالیایی جلب شود.

 

قدم بعدی در موفقیت این برند طراحی لباس برای  هنرپیشگان فیلم جناینکاران میامی بود. بعد از پخش این سریال بود که جورجیو ارمانی به شهرتی دیگر دست پیدا کرد.

بعد از اینها بود که جرجیو ارمانی محبوبیت خود را در بین افراد مشهور و ستاره های هالیودی پیدا کرد.از جمله این افراد میتوان به میشل فایفر جودی فاستر و جان تراولتا اشاره کرد.

 

در دهه 80 بود که موسسان این برند تصمیم به توسعه این برند را گرفتند ولی متاسفانه در سال 1985 بود که ارمانی دوست چندین ساله خود یعنی گیلیوتی را از دت داد. بعد از مرگ او افراد بسیاری که با مد اشنا بودند فکر میکردند برند ارمانی از رده خارج خواهد شد ولی جورجیو تسلیم نشد و با تلاش فراوان و بیشتری نسبت به قبل به کار خود ادامه داد.

گسترش فعالیت:

پس از انکه در طراحی لباس به موفقیت رسید تصمیم به گسترش برند خود کرد و اینبار در زمینه رستوران داری شروع به فعالیت کرد و در سال 1989 بود  که اولین رستوران خود را افتتاح کرد و باید بگم که بسیار هم موفق بود . البته با مشکلات قانونی که مواجه بود بازم کم نیاورد و توانست که برند خود را در حوزه های دیگر یعنی لوازم خانگی و کتاب فروشی گسترش بدهد. و در سال 2005 بود که اوت کوتور خود را راه اندازی کرد.

اوت کوتور یعنی دوخت در سطح بالا و این به این معناست که جورجیو ارمانی به خلق و ایجاد لباس و پوشاک متنوع در سطح بالا و به صورت سفارشی در صنعت مد پرداخت. و در سال 2010 بود که اولین هتل خود را در دوبی افتتاح کرد.

چند جمله کوتاه از جورجیو ارمانی:

۱- تفاوت بین استایل و مد کیفیت است.

۲- اگر فکر می‌کنید خرید کفش ارزان قیمت صرفه جویی است، سخت در اشتباه هستید، کفش پایه و اساس کمد لباس است.

۳- جذاب به نظر رسیدن از اعتماد به نفس می آید، جذابیت یک حالت ذهنی است تا یک حالت فیزیکی.

۴- هنگام خرید لباس خیلی سخت گیر نباشید. شیک پوش‌ترین افراد اصلا برای این کار به خود زحمت نمی‌دهند.

۵- مشکی و سرمه ای بهتر از هر رنگی، شما را لاغر نشان می‌دهند. با استفاده از این الگوی رنگی می‌توانید شکل و الگوهای مختلفی را تجربه کنید.

۶- عطر چیزی بیشتر از یک رایحه است، عطر برای من جنبه ای عرفانی دارد.

 

پوشیسم ، سبکی از پوشش
اولین رسانه جامع مُد ایرانی | تلویزیون مُد ایرانی

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور