انواع دامن

دامن از معدود لباس های خانم ها می باشد و تاثیر بسزایی در استایل انها دارد. به قدری که انتخاب صحیح و غلط ان میتواند در زیبایی و خوش اندامی و برعکس کمک کنند. فقط باید در انتخاب دامن مناسب با فرم بدنیتان دقت داشته باشید و در ابتدا لازمه که دامن ها و انواع انهارا بشتاسید . توی این مطلب ما به شما انواع دامن های شیک و پرکاربرد معرفی کردیم.

 

انواع دامن از نظر اندازه و طول :

انواع دامن :

دامن ساده : این دامن بسیار ساده و الگوی ان پایه دامن ها میباشد و البته میتونه بهترین انتخاب برای افراد لاغر باشه.

دامن فون: این مدل دامن برای افراد با پایین تنه لاغر مناسب می باشد. برش ان بصورت مثلثی می باشد و از کمر به پایین  گشاد بدون هیچ چین یا ساسونی.

دامن کلوش: این دامن از برش قطر های دایره به صورت ربع دایره، نیم دایره و تمام دایره دوخته می شود که به ترتیب به آن یک چهارم کلوش، نمی کلوش و تمام کلوش می گویند. این مدل هیچگونه چین یا ساسونی نداره و بستگی به سلیقه افراد میتواند بلند یا کوتاه باشد.

دامن چین دار : گشادی این دامن از چین خوردگی پارچه در کمر به دست می آید و مانند دامن کلوش برای همه افراد مناسب است به شرطی که بلندی مناسبی داشته باشد.

دامن ترک : این دامن متشکل از مثلث هایی می باشد که اصطلاحا به هرکدام یک از ان مثلث ها ترک گفته میشه. تعداد مثلث هامیتواند از 4تاهر تعداد زوجی  باشد که به سلیقه افراد بستگی دارد. و برای دوخت ان هم از پارچه های زخیم تری مثل کتان استفاده میشود.

 

دامن لنگی:مدل پوشیده شدن این دامن ها متفاوت است و در یک طرف کمر مانند لنگ بسته می شوند.

 

دامن پیلی : دامن های پیلی نوع خاصی از دامن های چین دار هستند که چین آن ها به صورت منظم و در دو مدل پیلی یک طرفه و دو طرفه ایجاد می شود. این مدل دامن ها با پارچه های ضخیم تر دوخته می شوند.

 

دامن مینی: مطمئنن اسم دامن مینی یا حتی مینی ژوب به گوشتون خرده. البته ژوب در زبان فرانسوی به معنای دامن می باشد. پس دیگر لازم نیست که وقتی میگوییم مینی ژوب کلمه دامن را هم بکار بگیریم. بلندی مینی‌ژوپ‌ها از ۲۵ تا ۴۳ سانتی‌متر است؛ البته قانونی وجود ندارد و مینی‌ژوپ‌ها می‌توانند از ۲۵ سانتی‌متر هم کوتاه‌تر باشند. این دیگر به سلیقه و البته شکل اندامتان بستگی دارد.

 

دامن چند طبقه : رویای پرنسس بودن ارزوی هر دختریه. این دامن میتونه تا حدودی اون حس پرنسس بودن به ما القا کنه بخصوص برای دختر کوچولو های نازنین. یکی از لباس‌های رؤیایی و محبوب بیشتر دخترک‌های نازنین، دامن چندطبقه است. گر این مدل از انواع مدل‌های دامن به اندامتان بیاید، با پوشیدن آن می‌توانید در هر مهمانی، به شاهزاده‌ای زیبا تبدیل شوید.

دامن چند تیکه:

ای دامن تقریبا میشه گفت که مشابه مدل قبلی می باشد با این تفاوت که طرح پارچه  هر قسمت و یا هر طبقه متفاوت است. شما میتوانید ار دو نوع پارچه استفاده کنید یا اینکه از چندتا پارچه مختلف برای داشتن طرحی متفاوت تر و شادتر استفاده کنید. مدل خیلی جذابیه و برای روز های گرم تابستان شما میتونید از اون به عنوان یک استایل راحتی در منزل و یا حتی مهمانی ها استفاده کنید.

 

پوشیسم ، سبکی از پوشش
اولین رسانه جامع مُد ایرانی | تلویزیون مُد ایرانی

 

 

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور